email call

Cryptext

Bezpieczne przechowywanie haseł

Darmowa aplikacja do przechowywania haseł i innych poufnych informacji na dysku komputera lub na serwerze FTP/HTTP. Program może być bezpłatnie wykorzystywany zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych.

Istnieje możliwość dostosowania programu do wymagań nabywcy.

Galeria

Linki

Instalator Plik wykonywalny

Opis programu

Program umożliwia proste przechowywanie haseł i innych poufnych informacji w jednym pliku. Pliki szyfrowane są hasłem, bez którego nie ma możliwości podglądu ich zawartości. Program można też wykorzystać do przechowywania innych informacji w niekodowanym pliku. Wystarczy podczas zapisywania pliku nie wpisać hasła szyfrującego (pozostawić puste pole) lub wyłączyć opcję 'Proponuj szyfrowanie plików'.

Od innych tego typu programów odróżnia go kilka unikatowych cech takich jak obsługa plików na serwerach FTP/HTTP, funkcja Minibox czy konfigurowalne szablony danych.

Obsługa plików na FTP/HTTP

Program oferuje możliwość przechowywania pliku na serwerze FTP (pobieranie i wysyłanie pliku) lub HTTP (tylko pobieranie). Dzięki temu można korzystać z tych samych danych na różnych komputerach.

Funkcja Minibox

Funkcja Minibox ułatwia przenoszenie danych do formularzy na stronach internetowych lub do innych programów za pomocą operacji przeciągnij i upuść. Aby skorzystać z tej funkcji należy zaznaczyć pole zawierające login i hasło lub zaznaczyć odpowiedni fragment tekstu a następnie kliknąć ikonę Minibox. Program zostanie zminimalizowany a na ekranie pojawi się małe okno zawierające wybrane dane. Można je przeciągnąć myszką na odpowiednie pola formularza na stronie internetowej lub do innego programu. Dla ułatwienia zaznaczenia tekstu, kliknięcie prawym klawiszem myszki powoduje zaznaczenie całego wiersza tekstu.

Szablony danych

Standardowy tabela danych składa się z trzech pól: Nazwa, login/hasło i Opis. Można jednak dowolnie modyfikować ten układ poprzez funkcje dostępne po kliknięciu tabeli prawym klawiszem myszki. Można też zmieniać kolejność wierszy poprzez przeciąganie ich myszką za pole z nazwą wiersza.

Po pierwszym uruchomieniu dostępny jest tylko jeden szablon danych o nazwie Standard. Użytkownik jednak może tworzyć i modyfikować szablony wg własnych potrzeb.